Lens Solüsyonları

Lens solüsyonları, haftalık veya aylık tek kullanımlık lensleri temizlemek ve bakımını yapmak için günlük olarak kullanılır. Lensleri temizleyerek dezenfekte etmeye yardımcı olmaktadır. Lenslerinizi çıkardığınızda, önce onları temizlemeniz ve ardından taze lens solüsyonu dolu bir lens kutusunda saklamanız en iyisidir.

 

Bütün gün lens taktıktan sonra gözler kuru veya tahriş olmuş gibi hissedilebilir. Bunun nedeni gün boyunca kirin lens yüzeyine yapışıp kalmasıdır. Bu gözlerinizde tahrişe neden olabilmektedir. Lens solüsyonları lensteki kiri temizleyerek taze kalmalarını sağlamaktadırlar. Aynı zamanda gün boyu keskin ve net bir görüş sunmaktadırlar.

 

Lensler, onlara iyi bakmanız koşuluyla, rahat ve güvenli bir şekilde kullanılabilirler. Bununla birlikte, en ufak bir rahatsızlık belirtisi bile hissederseniz, bunları kullanmayı hemen bırakıp ve bir göz doktoruna görünmelisiniz. Göz doktorunuz size uygun lensleri değiştirmeniz gereken bir değiştirme programı sağlayacaktır. Reçete, kişisel gözlük ihtiyaçları ve yaşam tarzı, ne tür lens satın alacağınız konusunda önemli bir rol oynamaktadır.

Aralarından seçim yapabileceğiniz iki tür lens solüsyonu vardır. İlki, lensleri lens kutusunun içinde tutarak gece boyunca ıslatmak için kullanılabilir. Bu solüsyon lensleri temiz ve mikropsuz tutar. İkinci tip çözelti, proteinin uzaklaştırılması ve patojen oluşumunun önlenmesi için kullanılabilmektedir.

Bir lens solüsyonunun fiyatı, hangi markayı ve türü satın almak istediğinize ve onları nereden satın aldığınıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. En güncel lens fiyatları için tanınmış markalardan oluşan geniş yelpazemizi inceleyebilirsiniz.

Lens solüsyonlarını online olarak kolayca sipariş edebilirsiniz. Hangi türe ihtiyacınız olduğunu bildiğiniz zaman lens solüsyonunuzu ve dilediğiniz lens ürünlerini lens satışı yapan online marketlerden rahatlıkla sipariş verebilirsiniz.

Bazı popüler lens solüsyonu markaları şunlardır:

  • Acuvue RevitaLens Solüsyon
  • Renu Multi Plus
  • Biotrue Lens Solüsyonu

Bir Lens Solüsyonu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Lens tipi
  • Kullanım süresi
  • Konfor
  • Kolaylık
  • Fiyat
  • Alerjenler

Sıkça Sorulan Sorular

Lens Solüsyonu Olmayan Bir Kişi Ne Kullanmalıdır?

Lens solüsyonuna alternatif olarak salin gösterilebilir. Salin, kişinin lensler takmadan önce durulamak için kullanabileceği tuzlu bir solüsyondur. Ancak lensleri dezenfekte edemez ve lens kutusunda kullanım için uygun değildir.

Lenslerinizi, göz enfeksiyonuna yol açabilecek bakteri içerebileceği için kesinlikle su ile durulanmamalıdır.

Özet

Lens Solüsyonları, kişilerin lenslerini temizlemesi, dezenfekte etmesi ve saklaması için bir yol sunmaktadır. Bazı solüsyonlar sadece yumuşak lensler için uygundur, diğerleri ise yumuşak ve sert lensler için uygundurlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir